ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6651150
*
nr 665 1150
Spegel
Rokokostil, höjd: 103
Kondition: skadad
Utrop:
100 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 november 2010
kl 18:19:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 22:29:42
1
500 kr
28/10 14:53:55
2
400 kr
31/10 22:49:01
3
Vinnande bud
1/11 10:32:37
1
700 kr
1/11 10:40:48
1
850 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 665 1150
Spegel
Rokokostil, höjd: 103
Kondition: skadad
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 22:29:42 | 1 | 500 kr |
28/10 14:53:55 | 2 | 400 kr |
31/10 22:49:01 | 3 | Vinnande bud |
1/11 10:32:37 | 1 | 700 kr |
1/11 10:40:48 | 1 | 850 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02